Отборът на "Монтана" спечели изключително трудна победа с 2:1 над

...

Атанас Илиев с два гола за Монтана при измъченото 2:1 над Созопол /снимки/

Отборът на "Монтана " завоюва извънредно сложна победа с 2:1 над изпадналия към този момент "Созопол ". И двата гола за монтанци вкара Атанас Илиев. С трите точки домакините останаха в битката челната тройка.
Монтанци натиснаха още от първата минута, само че първата рискова обстановка стана пред вратата на Ивайло Василев. В 6-та мин. Жил Лоусън се озова очи в очи с вратаря, само че Василев избави. И по-късно офанзивите на домакините следваха една след друга, а гостите дебнеха на контра. След половин час игра Атанас Илиев влезе в пеналта и стреля рисково, само че около гредата. Минута по-късно обаче централният нападател на Монтана попадна в прегръдките на своите съотборници. Тогава вратарят Стамен Бояджиев мазета мощния шут на Даниел Георгиев, само че при добавката Илиев я изпрати в мрежата. Три минути преди почивката Жил Лоусън още веднъж бе изтърван от отбраната на домакините и с удар около вратаря изравни.
На полувремето старши треньорът на монтанци Ферарио Спасов направи две смени, като пусна в игра Йордан Йорданов и Александър Манолов.Натискът на "Монтана " продължи и в 57-та мин. още веднъж Атанас Илиев се оказа на точното място при едно меле в наказателното поле на "Созопол " и от близо шутира във вратата за 2:1. До края на мача домакините се пробваха да си решат мача с трето попадение, само че то по този начин и не падна макар създалите се обстановки. Гостите пък доиграха последните минути с 10 души откакто Джейхан Зайденов получи втори жълт и червен картон.

"Монтана " – "Созопол " 2:1

"Монтана ": Ивайло Василев, Даниел Георгиев, Иван Михов-кап., Стефан Цонков (46-Александър Манолов), Кристиан Димитров, Айкут Рамадан (46-Йордан Йорданов), Иван Коконов, Саргис Шахинян (59-Владимир Айтов), Атанас Илиев Борислав Балджийски, Тодор Колев.Треньор: Ферарио Спасов.
"Созопол ": Стамен Бояджиев, Диян Лефтеров, Джейхан Зайденов, Жил Лоусън, Кирил Грозданов, Мирослав Иванов, Кристиян Пешов, Петър Кюморджиев-кап., Спас Спасов (61-Габриел До Кармо), Теодор Стефанов, Мустафа Мустафа. Треньор: Румен Димов.
Голмайстори: 1:0 Атанас Илиев (31), 1:1 Жил Лоусън (42), 2:1 Атанас Илиев (57).
Главен арбитър: Никола Петров.
Асистенти: Димитър Стоилов, Венцислав Банчев.
Жълти картони: Иван Михов (Монтана); Джейхан Зайденов (Созопол).
Червен картон: Джейхан Зайденов (Созопол)-88-ма мин.