Отборът на Монтана прекъсна серията си от две последователни загуби,

...

Волейболистите на Монтана бързо се върнаха на победния път /снимки/

Отборът на " Монтана " прекъсна серията си от две поредни загуби, от ЦСКА за състезание и от ПАОК в шампионата " Чалънж куп " и победи с 3:1 (17, 15, -23, 17) " Добруджа " (Добрич) в зала „ Младост “.
Домакините взеха безпроблемно първите два гейма, само че сами си сътвориха затруднени в третия, който вървеше точка за точка до 22-22. След това гостите съумяха да завоюват идващите две разигравания и с малко шанс стигнаха до триумф с 25-23. В четвъртата част възпитаниците на Даниел Пеев още веднъж бяха равнище и я завориха на 17.
Димитър Калчев бе най-резултатен за спечелилите с 22 точки (8 аса, 2 блока), с една по-малко от него звърши Мирослав Градинаров (4 блока), който бе определен и за MVPна дуела.
Бившият любим на почитателите на " Монтана " Златко Кьосев се отличи с 11 точки (1 блок, 1 ас) за " Добруджа ".

" Монтана " – " Добруджа " (Добрич) 3:1 (25-17, 25-15, 23-25, 25-17)

" Монтана ": Радослав Попов-кап. 11, Павел Душков 13, Филип Палгут 1, Димитър Калчев 22, Мирослав Градинаров 21, Мартин Кръстев 8 (Любослав Симеонов 3, Георги Елчинов, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

" Добруджа ": Златко Кьосев 11, Светослав Арнаудов 5, Александър Кордев 1, Жулиен Георгиев 3, Леон Тончев 4, Стефан Георгиев 2 (Мартин Наков 8, Христо Енков 1, Николай Иванов 1, Димитър Огнянов, Николай Тодоров-либеро). Треньор: Даниел Милушев.

Съдии: Кирил Стоянов, Стоян Барев.

Зала: „ Младост “-300 фенове.
Източник: bulnews.bg