Отборът на Монтана 2003 спечели бронзовите медали в Адриатическата лига

...

"Монтана 2003" взе бронзовите медали в Адриатическата лига

Отборът на " Монтана 2003 " завоюва бронзовите медали в Адриатическата лига по баскетбол за дами, откакто в разногласието за третото място победи " Цървена звезда " (Сърбия) със 77:69 точки. Финалната четворка на шампионата се организира в зала " Младост " в Монтана.

За отбора на Стефан Михайлов това е втори триумф след спечелването на Купата на България на 18 март в Перущица.

Българките предрешиха изхода на мача след мощна втора четвърт, която завоюваха с 28:13 и на почивката водеха с 49:31.

През второто полувреме домакините продължиха да поддържат задатъка си и умерено доиграха мача.

Гостенките понижиха пасива си едвам в последните 40 секунди на мача, откакто вкараха четири следващи точки, само че това нямаше значение за крайния излаз.

За победителките Сара Бут записа " дабъл-дабъл " - 16 точки и 11 битки. Христина Иванова добави 15 точки, а Цветомира Шаренкапова се отличи с 13 точки и 6 битки.

За " Цървена звезда " Биляна Степанович означи 15 точки,а Йелена Йованович осъществя 14 точки. На финала от 19.00 часа ще играят " Цинкарна " Целие (Словения) и " Будучност " (Черна гора).
Източник: btvnovinite.bg