Отборът на Монако се наложи над Ница с 3:2 като

...

Монако се наложи над Ница като гост в Лига 1

Отборът на Монако се наложи над Ница с 3:2 като посетител в среща от 21-ия кръг на футболния шампионат на Франция.

Швейцарският полузащитник на гостите Денис Закария се разписа на два пъти в мача. Той осъществя за 1:0 в интерес на Монако в 16-ата минута след мощен удар от далечна отдалеченост. Гаетан Лаборд изравни за Ница от дузпа в 37-ата минута, преди Закария да означи второто си попадение за 2:1 след изстрел с глава в 50-ата минута.

Домакините отново стигнаха до равенството след гол на Еван Гесан в 74-ата минута за 2:2, само че единствено три минути по-късно Александър Говловин донесе успеха за Монако.

Ница доигра срещата с човек по-малко поради директния червен картон на бразилеца Данте за нарушаване в 50-ата минута.

С триумфа Монако изпревари Брест на трета позиция във краткотрайното класиране в Ла Лига с 38 точки. Ница остава втори с 39 точки в актива си, на 11 от водача Пари Сен Жермен.