Отборът на Монако продължава успешната си серия в Лига 1,

...

Петзвезден Монако отмъсти брутално на Лил

Отборът на Монако продължава сполучливата си серия в Лига 1, откакто записа трети триумф в последните си четири мача. Тази вечер “монегаските” разпиляха Лил с 5:1 вкъщи в дуел от 19-ия кръг. Така момчетата на треньора Леонардо Жардим взеха реванш от Лил за загубата във вторник с 0:3 в шампионата за Купата на лигата. Двубоят на “Луи II” стартира ужасно за гостуващия отбор, който откри резултата в 13-ата минута посредством Виктор Осимен. Той беше изтърван зад защитата на домакините и излезе очи в очи с Бенжамен Лекомт и го преодоля за 1:0. До края на първото полувреме домакините обаче стигнаха до цялостен поврат. В 23-ата минута Желсон Мартинш вкара по сходен метод, а попадeнието беше направено от Уисам Бен Йедер. Шест минути по-късно Кейта Балде изведе Монако напред с удар с глава след центриране от фланга. През втората част Монако продължи положителната си игра. В 53-ата минута името си измежду голмайсторите записа и Бен Йедер, който довкара във вратата на Майк Менян топката, откакто преди този момент стражът на Лил беше съумя да отрази удар с глава в очертанията на рамката. В 56-ата минута Бен Йедер получи топката в наказателното поле и простреля вратата на Лил за 4:1. В добавеното време Камил Глик оформи крайния резултат. Така Монако събра 28 точки и към този момент е седми в класирането. Лил остана 4-и с 31. Лига 1 19 кръг, събота 21 декември  Монако 5:1краен резулат  Лил