Отборът на Монако надделя над Метц с 2:1 като домакин

...

Монако отново е на върха в Лига 1 след обрат над Метц

Отборът на Монако надви над Метц с 2:1 като хазаин в среща от деветия кръг на шампионата на Франция по футбол. Победата е трета поредна и общо шеста за Монако.

Ламин Камара изведе гостите напред в резултата с попадение още в четвъртата минута. Метц задържа задатъка си до заключителните моменти на първото полувреме, само че Александър Головин изравни със страховит удар от отдалеченост в 42-ата минута.

Пак съветският полузащитник на домакините Головин бе прецизен в 55-ата минута за 2:1 с точно осъществяване от директен свободен удар, с което донесе успеха на Монако.

Монако оглави краткотрайното класиране в Лига 1 с 20 точки, на една пред втория Ница. Футболистите на Метц позволиха четвърто следващо проваляне, което ги остави на 16-ата позиция с 8 точки все още.