Отборът на Милан постигна победа с 2:0 при домакинството си

...

Милан докосва Скудетото след домакински успех над Аталанта

Отборът на Милан реализира победа с 2:0 при семейството си на Аталанта в дуел от предпоследния 37-и кръг на италианската Серия " А ".

" Росонерите " откриха резултата на стадион " Сан Сиро " в 56-ата минута, когато Жуниор Месиас пусна дълго подаване зад тила на защитата на " бергамаските " към Рафаел Леао, а португалецът овладя, напредна към наказателното поле и с компактен изстрел по земя се разписа сред краката на стража на гостите Хуан Мусо.

Четвърт час преди края на постоянното време Милан нанесе решителният си удар, посредством Тео Ернандес, който получи топката от личната половина, създали мощен самостоятелен рейд към наказателното поле на Аталанта и с акуратен изстрел се разписа в далечния низък ляв ъгъл на Мусо.

В класирането съставът на Стефано Пиоли е водач с 83 точки, на 5 пункта пред втория Интер, който по-късно довечера гостува на борещия се за оцеляване отбор на Каляри.