Отборът на Манчестър Юнайтед записа труден, но изключително ценен успех

...

Роналдо донесе ценен успех на Юнайтед над последния в класирането

Отборът на Манчестър Юнайтед записа сложен, само че извънредно скъп триумф над новобранеца Норич с 1:0. Единственото попадение означи Кристиано Роналдо от дузпа в 75-ата минута. Със извоюваните три точки „ алените дяволи “ се изравняват като точков актив с четвъртия – Уест Хем, който на следващия ден гостува на Бърнли.

В първите десетина минути нямаше рискови положения пред една от двете порти, само че домакините бяха надалеч по-дейни. Хубав пробив на Теему Пукки едвам не откри негов съотборник на точката за дузпата в преференциална позиция, само че навременна интервенция на Мактомини предотврати по-големи неприятности за Де Хеа.

Около четвърт час след началото на мача пристигна първата добра опция за Юнайтед - Алекс Телес стреля от директен свободен удар, а топката се отби поредно в главата на Сарджент, който бе на стената, както и в гредата зад Тим Крул, след което излезе в корнер.

Теему Пукки не съумя да овладее добре една топка и да стреля, останал фронтално против Давид де Хеа, малко преди да е минал половин час игра. Няколко минути по-късно Кристиано Роналдо бе изведен по страховит метод против Тим Крул, португалецът залъга двама футболисти в жълто-зелен екип и стреля с левия си крайник, само че нидерландският пазач отрази. В последната минута на първото полувреме Хари Магуайър стреля рисково с глава, само че Крул за следващ път бе на висота и мазета в ъглов удар.

В началото на втората част Плачета се освободи от Магуайър и стреля към вратата на "червените дяволи " от близко, само че Де Хеа внимаваше. Няколко минути по-късно Пукки получи топката на границата на наказателното поле, обърна се добре и стреля с по-слабия си ляв крайник тъкмо под гредата, само че единствено страхотната интервенция на Де Хеа предотврати сигурен гол за Норич. При ъгловия удар след спасяването на испанеца, Сьоренсен стреля с глава, само че кълбото се отби в състезател в алено и още веднъж излезе в корнер.

В 73-ата минута Кристиано Роналдо бе повален в наказателното поле и Дарън Ингланд не се поколеба да уточни бялата точка. Зад топката застана пострадалият Роналдо, който с мощен удар откри, оставяйки Тим Крул без никакъв късмет.

Няколко минути след попадението, два посредователни изключителн рискови изстрела на Били Гилмор бяха блокирани директно преди да връхлетят вратата на Де Хеа.

Пет минути преди края Роналдо имаше късмет да се разпише още веднъж - след подаване по земя на Рашфорд, португалската суперзвезда от няколко метра не съумя да уцели вратата на домакините. В първата минута на добавеното време Кабак стреля с глава след центриране от фал и испанският пазач на Юнайтед отрази още веднъж от самата голлиния. Все отново от повторенията се видя, че даже и топката да бе минала линията, голът нямаше да бъде зачетен поради засада на турския защитник.

Норич - Манчестър Юнайтед 0:1

0:1 Кристиано Роналдо 75` (д)

Норич(5-3-2): Крул - Аарънс, Кабак, Ханли(20` - Сьоренсен), Янулис, Плахета(69` - Кантуел) - Рупп(76` - Лес Мелу), Гилмор, МакЛийн - Сарджент, Пукки

Старши треньор: Дийн Смит

Манчестър Юнайтед(4-2-2-2): Де Хеа - Далот, Магуайър, Линдельоф(77` - Байи), Телес - МакТомини, Фред - Фернандеш, Санчо(67` - Грийнууд) - Роналдо, Рашфорд

Старши треньор: Ралф Рангник

Съдия: Дарън Ингланд

Стадион: "Керъу Роуд ", Норич