Отборът на Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 визитата си на

...

Манчестър Юнайтед взе трите точки при визитата си на Шериф в Лига Европа

Отборът на Манчестър Юнайтед завоюва с 2:0 визитата си на Шериф Тираспол в мач от втория кръг на група Е в Лига Европа.

По разпореждане на УЕФА срещата се състоя на стадион „ Зимбру “, а не в Приднестровската молдовска република, поради военната инвазия на Русия в Украйна.

„ Червените дяволи “ откриха резултата в 16-ата минута, когато Кристиан Ериксен даде топката на Джейдън Санчо на границата на наказателното поле на домакините. Английският национал проби в пеналтерията и с изстрел по земя се разписа в долния десен ъгъл на вратата, защитавана от Максим Ковал.

Шест минути преди края на първото полувреме гостите от Манчестър получиха правото да изпълнят дузпа за нарушаване на Патрик Кпозо против Диого Далот в наказателното поле на Шериф. Зад топката застана Кристиано Роналдо, който осъществя първото си попадение за Юнайтед от началото на новата акция.

В класирането Манчестър Юнайтед събра актив от три точки и се изкачи на второто място, до момента в който Шериф е трети също с три пункта, само че е зад състава на Ерик загар Хаг поради загубата в директния дуела.