Отборът на Манчестър Сити постигна втора поредна победа с 5:0,

...

Манчестър Сити отново бие с 5:0, този път Арсенал

Отборът на Манчестър Сити реализира втора поредна победа с 5:0, като този път „ жертвата “ бе Арсенал в мача от третия кръг на британската Висша лига по футбол. В предишния кръг отборът на мениджъра Пеп Гуардиола надигра със същия резултат Норич.

След това проваляне Арсенал се закотви на последно място във краткотрайното класиране, откакто записа трета поредна загуба и към момента не е осъществил нито един гол. Головата разлика на тима е 0:9. Шампионът Сити пък излезе на върха преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Головетне вкараха Фенар Торес (12 и 84 минута), Илкан Гюндоган (7), Габриел Жесус (43) и Родри (53). От 35-ата минута Арсенал остана с човек по-малко, откакто Гранит Джака получи пряк червен картон. Домакините пък още веднъж бяха без контузения белгиец Кевин Де Бройне.
Източник: bnr.bg