Отборът на Македония победи Латвия с 3:1 в двубой от

...

Македония разгроми Латвия в дебюта на Стоянович

Отборът на Македония победи Латвия с 3:1 в дуел от група G на европейските квалификации. Срещата на стадион " Филип Втори " в Скопие ще се запомни с и обстоятелството, че беше под номер 100 с националната фланелка на локалната легенда Горан Пандев, както и с дебюта на някогашния треньор на Левски Славиша Стоянович отпред на латвийците. Западните ни съседи можеха да решат мача още през първите 45 минути, когато можеха да водят и с 4:0, само че пропуски им попречиха. Домакините откриха още в 11-ата минута посредством Езджан Алиоски след асистенция на Пандев. В 29-ата минута влезлият като запаса Елмас удвои, откакто се възползва от неточност в защитата на гостите. До края Пандев, Хасани и Несторовски пропуснаха и по този начин резултатът се резервира до почивката. След паузата настъпи спад в играта на македонците, които позволиха гол в 87-ата минута посредством Вячеслав Исаевс. Само три по-късно обаче Елмас оформи крайното 3:1, а гостите приключиха с човек по-малко след втория жълт картон на Андрейс Сиганикс. ЕВРО 2020 1 кръг, четвъртък 21 март  Македония 3:1краен резулат  Латвия