Отборът на Локомотив София и Спартак Варна играят при във

...

След над 100 минути драма: Локо София изкова инфарктна победа над Спартак под осветлението в Надежда

Отборът на Локомотив София и Спартак Варна играят при във втория дуел от съботната стратегия на осмия кръг в родната efbet Лига. Димитър Митков откри в 25-ата, само че Румен Руменов изравни пет минути по-късно. Антонио Вутов даде нов задатък на " железничарите " в 44-ата минута. Божидар Васев възвърне равенството за повторно в 51-ата минута. Срещата на стадион „ Локомотив “ може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

„ Железничарите “ ще изиграят първият си мач на осветяване на личния си стадион.

/ /

Началото на срещата беше много прочувствена поради формалното разкриване на осветлението на стадион „ Локомотив “, което беше последвано от към петминутна заря.

Иначе самият мач започва на мудни обороти и нямаше съществени положения през първите минути.

В 14-ата минута Божидар Васев опита удар воле пред наказателното поле, само че без проблеми за Александър Любенов.

Домакините първи удариха в 25-ата минута. Играчите на Станислав Генчев разиграха отлично пред наказателното поле на Спартак, като топката мина през Симеон Славчев, Мики Орачев и Димитър Митков. Впоследствие Славчев и Митков направиха двойно, а някогашният състезател на Левски получи отляво в наказателното поле, след което центрира за нападателя, а той с глава откри далечния ъгъл на вратата на Иван Дичевски – 1:0.

Само пет минути по-късно обаче резултатът беше подравнен. Божидар Васев получи отляво на границата на наказателното поле и пусна пас към точката за дузпа, където Георги Бабалиев пропусна доста хитро топката, която стигна до Румен Руменов засече с десния крайник, а кълбото мина сред краката и ръцете на Любенов – 1:1.

В 36-ата минута Камен Хадижев засече с глава центриране от корнер, само че над вратата на Дичевски.

Локомотив стигна до нов задатък минута преди края на постоянното време на първата част. Селсо Рапосо комбинира с Вутов в половината на гостите, напредна към наказателното поле и изстреля доста мощен и компактен удар от двайсетина метра, който се спря в долния десен ъгъл на Дичевски за 2:1.

Две минути след попадението Селсо Рапосо насочи доста рисково центриране, паралелно на голлинията, с което откри Димитър Митков на първа греда. Централният нападател на столичани стреля отблизо разстояние, само че Дичевски този път съумя да избави и да избие.

В 54-ата минута Мики Орачев шутира от отдалеченост, само че в ръцете на Дичевски.

Минута по-късно пък Орачев напредна отляво в половината на „ соколите “, мина сред двама играчи на съперника и откри Митков отдясно в наказателното поле, само че нападателят стреля около вратата.

В 66-ата минута домакините имаха нова опция за трети гол. Рапосо сподели добра техника отдясно, след което комбинира със Симеон Славчев в наказателното поле, който опита доста технично осъществяване, с което да трансферира Дичевски, който обаче улови в далечния ъгъл.

60 секунди след това Виктор Митев шутира от сериозна отдалеченост с левия крайник, само че топката профуча над напречната греда.

В 73-ата минута настана страхотна бъркотия на терена. Домакините нападнаха, а Вутов стреля от отдалеченост, само че топката се отклони от ръката на Цветан Илиев. „ Железничарите “ незабавно желаеха игра с ръка, само че реферът подмина тази обстановка. В същото време гостите проведоха контраофанзива, след която Здравко Димитров нахлу в наказателното поле и финтира Божидар Кацаров. Полузащитникът на домакините обаче посегна към съперника си и Димитров незабавно се строполи в наказателното поле. Първоначално реферът Кристиян Колев отсъди симулация и подвигна втори жълт картон на крилото на варненци. На повторенията обаче се видя, че контакт сред двамата футболисти има. След ревизиране на обстановката с ВАР обаче се стигна до любопитно решение на проблема. Главният арбитър реши да анулира втория жълт картон на Димитров и по този метод той остана на терена, а в това време отсъди директен свободен удар за Локомотив поради игра с ръка на Илиев пред наказателното поле при обстановката с Вутов.

Десет минути след това Руменов центрира от свободен удар отляво в наказателното поле, където Васев засече с глава, само че над вратата. Гостите имаха нова възможнст в 84-ата минута, когато Здравко Димитров се измъкна отдясно, влезе в наказателното поле и центрира за Васев, само че Алан Диас направи съдбоносен шпагат в последния миг.