Отборът на Локомотив Пловдив завърши наравно 1:1 срещу руския ФК

...

Локомотив Пловдив с хикс в последната си контрола

Отборът на Локомотив Пловдив приключи наедно 1:1 против съветския ФК Пари Нижни Новгород в последната си контролна среща по време на подготвителния си лагер в Анталия, Турция. Голът за „ смърфовете “ осъществя Бабакар Дион през първата част, а Вячеслав Кротов възвърне равенството през второто полувреме.

Локомотив поведе в резултата в 20-ата минута. Ерик Сорга замени двойно подаване с Бабакар Дион на десния фланг, белгиецът навлезе към наказателното поле, преодоля двама бранители на съперника и пусна топката сред краката на вратаря на съветския отбор за 1:0.

ФК Пари Нижни Новгород изравни в 53-ата минута. Защитата на Локомотив увисна при дълго подаване към Вячеслав Кротов, който овладя в наказателното поле и осъществя за 1:1, оформяйки крайния резултат.

Това бе пета и последна инспекция за Локомотив на турска земя. До момента играчите на Александър Томаш записаха три провали и една победа. „ Черно-белите “ отстъпиха с 0:2 на грузинския Динамо (Тбилиси) и изгубиха с по 1:3 от сръбския Младост (Лучани) и косовския ФК Прищина, като единственият триумф за " смърфовете " пристигна против украинския Зоря (Луганск) с 1:0. /БТА