Отборът на Локомотив (Мездра) направи пълен обрат с 2:1 над

...

Локомотив /Мездра/ няма спиране, железничарите с 5 победи от 5 мача /снимки/

Отборът на " Локомотив " (Мездра) направи цялостен поврат с 2:1 над " Павликени ", откакто гостите първи откриха резултата. Това е 5-та поредна победа за възпитаниците на Диан Попов.
Още в самото начало на срещата Васил Калоянов насочи удар с глава, само че кълбото мина над напречната греда. Малко по-късно стражът на гостите отрази удар на Бояджиев от фаул, а по-късно още веднъж Калоянов бе неакуратен.
В 25-та минута Никола Василев мазета отдалечен удар на Деян Иванов. Три минути по-късно " Павликени " стигна до попадение. При първата си рискова офанзива Пламен Илиев прати топката в мрежата след пас, получен от Христо Марков.
Голът активизира още повече домакините, които изравниха в 39-та минута. Васил Сапунджиев стреля от към 30м, не оставяйки никакви шансове за вратаря на павликенчани.
Малко след началото на втората част гостите имаха опция още веднъж да поведат. Пламен Илиев обаче не съумя да засече центрирането на Ивайло Маринов.
69-та минута се оказа щастлива за " железничарите ". Светослав Валериев бе фаулиран на границата на наказателното поле. Зад топката застана Ивайло Бояджиев, който направи резултата 2:1 със мълниеносен удар.
" Железничарите " бяха подкрепяни мощно и от дребни ентусиасти, които се бяха подготвили с димки, плакати, флагове и мегафон, създавайки същинска футболна атмосфера по трибуните.
С тази победа " Локомотив " събра актив от 15 точки и голова разлика 15-4, заемайки второто място във краткотрайното класиране.

Стартови сформира:
" Локомотив ": Васил Асенов, Стефан Стефанов, Генади Петров (к.), Ваньо Иванов, Васил Сапунджиев, Деян Иванов, Ивайло Бояджиев (Паоло Петков), Светослав Валериев (Михаил Бешев), Михаил Иванов (Гроздан Илиев), Васил Калоянов (Тодор Горанов), Ивайло Орлинов (Николай Ганчев)
старши треньор: Диан Попов

" Павликени ": Никола Василев (Христо Христов), Хюсеин Вейсов, Георги Христов, Атанас Фиданин, Ивайло Маринов, Тодор Чирпанов, Стефан Иванов, Йордан Йорданов (к), Христо Марков, Мартин Ширтев (Александър Танков), Пламен Илиев (Тихомир Маринов)
старши треньор: Мартин Кръстев

В идващия кръг " железничарите " гостуват на дублиращия отбор на " Етър " (Велико Търново). Двубоят на терен " Трифон Иванов " е на 17-ти септември от 17:00 часа.
Източник: bulnews.bg