Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) записа втора поредна победа в

...

Нелепо изпълнение на дузпа лиши Славата поне от точка в Горна Оряховица

Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) записа втора поредна победа в шампионата на Втора професионална лига. Играчите на Биян Саид стигнаха до трите точки против Струмска популярност (Радомир) след минимална победа с 1:0. Единственото попадение на тежкия и наводнен терен на стадион “Локомотив” осъществя Йордан Йорданов, който се оказа най-съобразителен в 66-ата минута след безредие в наказателното поле на домакините.

“Железничарите” удържаха точката, макар че гостите от Радомир се активизираха след попадението в тяхната врата и ги натиснаха съществено в последните минути. Нещо повече, отборът на Владимир Димитров би трябвало да съжалява за изпуснатата точка, защото в 88-ата минута получи правото да извърши 11-метров углавен удар. Последвалото осъществяване на Любомир Танев обаче бе извънредно несериозно и за опитния Евгени Александров не бе проблем с лекост да улови топката.

С втората си поредна победа Локомотив събра 11 точки в актива си и се изкачи до деветото място в подреждането. Едно място по-назад, със същия брой точки, заема Струмска популярност, който обаче продължава да се свлича в класирането след съвършения си старт на сезона. Втора лига 9 кръг, понеделник 1 октомври  Локомотив (Горна Оряховица) 1:0краен резулат  Струмска слава