Отборът на Ливърпул се класира на финала на Световното клубно

...

Фирмино измъкна неубедителен Ливърпул и ги прати на финал

Отборът на Ливърпул се класира на финала на Световното клубно състезание, откакто надви доста мъчно Монтерей с 2 :1 в полуфинален дуел от шампионата. Наби Кейта откри резултата в 12-ата минута, само че Рожелио Фунес Мори изравни след единствено 120 секунди. Роберто Фирмино донесе успеха на "червените " с късен гол в добавеното време на срещата. По този метод "мърсисайдци " ще срещнат бразилския Фламенго на финала в събота.

Въпреки успеха отборът на Юрген Клоп не съумя да убеди с играта си и дуелът се движеше към продължения, само че за следващ път драмата в последните минути на мачове на Ливърпул не липсваше и само късния гол на Фирмино прати "червените " на край. Монтерей игра като еднакъв с еднакъв, макар че бяха считани за новобранци. През първото полувреме единствено положителните намеси на вратаря на "червените " Алисон предотврати сигурен втори гол за мексиканците. "мърсисайдци " играха и с леко пробен състав, откакто Джордан Хендерсън беше подложен като централен бранител, а Джеймс Милнър още веднъж бе върнат като десен бек.