Отборът на Ливърпул постигна трудна победа над Саутхемптън в предпоследния

...

Ливърпул не допусна грешка в Саутхемптън, титлата ще се реши в последния кръг

Отборът на Ливърпул реализира сложна победа над Саутхемптън в предпоследния си мач от сезона във Висшата лига и по този начин остави интригата за купата за последния кръг. „ Червентие”, които излязоха на стадион „ Сейнт Мерис” в много пробен състав, се постановиха с 2:1, само че триумфът не пристигна по никакъв начин елементарно.

Домакините поведоха още в 13-ата минута посредством Нейтън Редмънд, само че гостите стигнаха до цялостен поврат след попадения на Такуми Минамино и Жоел Матип.

Двубоят за Ливърпул в Саутхемптън пропуснаха Фабиньо, Върджил ван Дайк, Мохамед Салах, Андрю Робъртсън, Трент-Александър Арнолд и Луис Диас. Въпреки огромните неналичия в състава на „ червените”, гостите въпреки всичко съумяха да реализират своето и се приближиха на единствено на точка от водача Манчестър Сити.

Така всичко във Висшата лига ще бъде решено в последния кръг, когато „ гражданите” одобряват Астън Вила, а Ливърпул е хазаин на Уулвърхемптън.

Всички дуели от последния кръг в Премиършип ще се играят на 22-ри май от 18:00 часа.

Очаквано съставът на Ливърпул стартира по-настоятелно дуела на „ Сейнт Мерис” Още в 7-ата минута гостите стигнаха до корнер пред вратата на „ светците”, само че не съумяха да се възползват. Вместо това Ибрахима Конате получи удар в главата и имаше потребност от лекарска помощ. В последна сметка централният защитник съумя да продължи дуела. Първата заплаха за домакините я сътвори Броя, който проби доста добре отдясно, преодоля защитник на „ червените” и стреля, само че Алисон с крайник избави.

8 - Liverpool have won eight of their last nine league games against Southampton, netting at least twice in each victory. However, the exception was a 1-0 defeat in this exact fixture last season. Warning.
— OptaJoe (@OptaJoe)
Резултатът в мача бе открит в 13-ата минута след прелестна контраофанзива на домакините. Лианко съумя да отнеме топката от Жота пред наказателното поле на „ светците”, след което футболистите на Ралф Хазенхутъл проведоха доста бързо нахлуване. Нейтън Редмънд получи отляво, напредна доста добре и откакто преодоля Матип и Милнър, стреля с десния крайник в далечния ъгъл за 1:0. Гостите претендираха за нарушаване на Лианко против Жота, само че след обзор на обстановката с ВАР, фал не бе отсъден.

Тимът на Ливърпул реагира като жилнат и още в 17-ата минута стигна до гол, който обаче бе анулиран поради засада. Фирмино осъществя във вратата на домакините, само че повторенията ясно демонстрираха, че бразилецът бе зад защитата на Саутхемптън при центриране от директен свободен удар.

Все отново гостите стигнаха до равенството в 26-ата минута, когато прецизен бе Такуми Минамино. Японецът получи топката от Диого Жота, който я смъкна към своя съотборник отдясно, а нападателят на гостите от дребен ъгъл се разписа за 1:1.

Фирмино и Минамино имаха нови благоприятни условия за гол малко по-късно, само че този път шансът покри домакините.

В продължението на първата част неприятна травма получи крайният защитник на гостите Джо Гомес. Той имаше потребност от лекарска помощ, само че все пак не съумя да доиграе оставащите минути до почивката и остави своите в числено понижен състав.

В последна сметка Джо Гомес бе сменен по време на паузата, а на негово място се появи капитанът на „ мърсисайдци” Джордан Хендерсън.

Втората част стартира с прелестна опция за гостите. Цимикас получи отляво и откри Жота в наказателното поле. Португалецът овладя и стреля по диагонала, само че топката мина на сантиметри от левия непряк дирек на вратата.

Футболистите на Саутхемптън стигна до свободен удар пред вратата на Ливърпул, само че той не докара до заплаха за Алисон. Гостите дадоха отговор с нов шут на Диого Жота, който този път бе блокиран от бранител на домакините и излезе в корнер.

В 56-ата минута Харви Елиът също бе доста покрай това да даде преднина на своя отбор. Той бе изведен чудесно отдясно, само че мощният му изстрел срещна външната страна на мрежата.

Следващият удар в мача бе на сметката на Роберто Фирмино, който стреля от близо 20 метра, само че право в ръцете на вратаря. Това бе едвам четвъртият прецизен удар за отбора от Мърсисайд в мача.

Натискът на „ червените” даде резултат в 67-ата минута, когато Жоел Матип направи цялостен поврат на резултата. Голът във вратата на домакините падна по много чудноват метод. Костас Цимикас центрира доста неприятно от корнер на близката греда, където защитник на домакините игра с топката, само че не съумя да почисти добре. Коженото кълбо се насочи към точката на дузпата, където Матип се пребори с Кайл-Уокър Питърс и макар че не гледаше към вратата, съумя да пласира топката в левия ъгъл на вратата за 2:1 в интерес на „ мърсисайдци”.

Конате също имаше опция да се разпише няколко минути преди края. След следващото центриране от ъглов удар, централният защитник се извиси над всички и стреля с глава, само че над вратата.