Отборът на Литекс победи елитния Ботев Враца с 2:1 в

...

Ботев Враца отстъпи на Литекс в контрола

Отборът на Литекс победи елитния Ботев Враца с 2:1 в контролна среща, играна в Ловеч. Срещата беше равностойна, като предложи борба, голови рискове пред двете порти и здрави единоборства.

Домакините получиха двоен удар единствено за секунди в средата на първото полувреме. Първо след конфликт с Илия Миланов, Иван Митрев напусна терена с травма. После при центриране на гостите ловешкият вратар сгреши, получи се карамбол и Иван Иванов си вкара автогол – 0:1.

Селекцията на Живко Желев завладя врачанската врата в 63-ата минута, когато Стефан Неделчев осъществя след центриране от дясно. Рефърът обаче анулира попадението поради противоречива засада.

Футболистите на Литекс обаче нанесоха своя удар в края на дуела.

Първо в 82-ата минута Илиян Капитанов проби и подаде топката на дузпата, откъдето Петър Петров стреля неспасяемо за 1:1.

В 88-ата пък Христо Панчев шутира, Недялков отклони кълбото и то се укроти в мрежата на врачани – 2:1.

function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `