Отборът на Левски постигна домакински успех над Академик Пловдив с

...

Алън Арнет поведе Левски към победа над Академик

Отборът на Левски реализира домашен триумф над Академик Пловдив с 96:88 (16:19, 24:24, 26:16, 30:29) в мач от 31-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

За „ сините “ триумфът бе 14-и от 28 дуела, а пловдивчани записаха второ следващо и общо 18-о също от 28 срещи.

Гостите имаха предимство през първата част, като преднината им доближи 12 точки при 16:4 по-късно повече от 7 минути игра.

Левски понижи до 16:19 в края на първата четвърт, а след равностойна втора „ сините “ изоставаха с 40:43 на почивката.

Домакините реализираха поврат в третата част, повеждайки с 66:59 преди финалната четвърт. До края баскетболистите на Левски не изпуснаха водачеството, а задатъкът им доближи 13 точки.

Алън Арнет се показа доста мощно за „ сините “ с 30 точки, 5 битки и 6 асистенции. Джон Флорвиъс добави 22 точки и 5 битки, а Златин Георгиев способства с 18 точки и 5 битки.

Най-резултатен за Академик бе Джейлън Минет с 22 точки, а със 17 точки и 3 битки се регистрира Томислав Минков.

За Левски следва домакинство на Ямбол на 22 април, до момента в който Академик Пловдив ще посрещне Балкан същия ден.
Източник: novsport.com