Отборът на Левски победи варненския Черно море Тича с 80:61

...

Левски се справи с Черно море Тича в София

Отборът на Левски победи варненския Черно море Тича с 80:61 (28:8, 18:14, 17:14, 17:25) като хазаин в зала „ Триадица “ в София в мач от 18-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). „ Сините “ реализираха десети триумф от 16 срещи досега и заемат трето място в класиране, до момента в който Черно море Тича е девети и продължава с актив 5-11.

Домакините стартираха доста мощно, натрупаха 20 точки задатък още до края на първата четвърт – 28:8 и водеха през целия мач. На почивката преднината на баскетболистите на Левски бе 46:22, а през второто полувреме разликата се усили, достигайки 32 точки. Преди последната четвърт резултатът бе 63:36 и до края „ сините “ нямаха проблеми да стигнат до триумфа.

Американецът Джон Флорвиъс бе най-полезен за домакините, завършвайки с „ дабъл-дабъл “ от 20 точки и 13 битки. Марио Боянов означи 12 точки, а Николай Михайлов добави 11 точки, 9 битки и 8 отнети топки.

За гостите по 10 точки вкараха Тач Ънру и Ейвърил Угба, като вторият овладя и 12 битки.

В идващия 19-и кръг Левски ще гостува на Берое в Стара Загора, а за Черно море Тича следва домакинство на Балкан във Варна на 4 февруари.

Българска телеграфна агенция / Автор: Кремена Младенова