Отборът на Левски победи този на „Царско село“ с 2:0

...

Левски с рутинна победа над Царско село

Отборът на Левски победи този на „ Царско село “ с 2:0 в мач от 17-ия кръг. Резултата откри Найджъл Робърта в 27-ата минута, а в 39-ата Станислав Иванов удвои.

През първия четвърт час срещата бе равностойна и без положения пред двете порти. „ Сините “ владееха повече топката, само че мъчно успяваха да насочат удари по посока на противниковата врата.

Първият прецизен изстрел стана факт в 22-ата минута, когато Робърта овладя добре дълъг пас, нахлу отдясно в наказателното поле и шутира от сложна позиция, само че Пласид улови без проблем. Постепенно Левски взе самодейността и съумя да поведе при първата си рискова офанзива. Рейш откри Паулиньо пред наказателното поле на гостите, а бразилецът подаде към Станислав Иванов. Талантът на „ сините “ преодоля чудесно Веселин Минев и стреля по земя, само че Пласид мазета. Кавдански опита да почисти с шпагат, само че изрита топката в краката на Робърта и тя се озова в мрежата.
Източник: fakti.bg