Отборът на Левски надигра Берое с 86:76 (31:16, 14:24, 19:21,

...

Левски срази Берое като гост и се изравни с Черноморец на върха в НБЛ

Отборът на Левски надигра Берое с 86:76 (31:16, 14:24, 19:21, 22:15) като посетител в Стара Загора в среща от третия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Успехът бе трети следващ за " сините " от началото на сезона, което ги изпрати на върха във краткотрайното класиране с съвършен баланс от 3-0, колкото има и другият водач Черноморец Бургас. В същото време " зелените " позволиха второ проваляне от трите си изиграни дуела досега.

Гостите започнаха доста мощно срещата в Стара Загора и поведоха с 31:16 след 10 минути игра. Последва спад в играта на „ сините “, което разреши на баскетболистите на Берое да се приближат единствено на точка в средата на втората част при 34:35, само че на почивката таблото показваше 45:40 в интерес на столичани.

В хода на третата четвърт Берое старозагорци се държаха покрай съперника, като преди последната четвърт пасивът им бе единствено 3 точки – 61:64, само че до края те не съумяха да стигнат до поврат.

Алън Арнет стана най-резултатен за Левски с 25 точки, 6 битки и 3 асистенции, Джон Флорвиъс се регистрира със 17 точки и 8 битки, а Златин Георгиев способства с 14 точки и 6 битки.

За Берое Карлос Пепин приключи с „ дабъл-дабъл “ - 20 пункта и 14 битки, а с по 13 приключиха Даръл Деайвис и Михаил Комбаков.

В идващия кръг за Левски следва Вечното дерби против ЦСКА на 30 октомври (понеделник), до момента в който Берое ще гостува на Ямбол на 28 октомври в идващия си мач от шампионата.