Отборът на "Кариана" изхвърли ЦСКА 1948 от турнира за купата

...

Кариана елиминира с 1:0 ЦСКА 1948 от турнира за купата на АФЛ /снимки/

Отборът на "Кариана " изхвърли ЦСКА 1948 от шампионата за купата на аматьорската футболна лига, откакто завоюва полуфинала в Правец с 1:0.
Още в 1-та мин. Цветомир Тодоров от ерденчани нацели лявата странична греда. В 15-та мин. „ червените” можеха да вкарат, само че вратарят Павел Станев изпревари Цветелин Цаковски и взе топката от крайници му. В 23-та Георги Цеков проби отдясно и стреля мощно, стражът на армейците Емил Михайлов мазета топката и тя попадна в Янислав Иванов, който от непосредствена непосредственост я прати в мрежата. ЦСКА 1948 наложи цялостен напън в опита си да изравни и единствено положителните намеси на Станев запазиха резултата. Вратарят на Кариана избави удари на Гущеров и Михаил Георгиев. Малко преди почивката мощен шут на Гроздин мина до десния непряк дирек.
Възпитаниците на Атанас Джамбазки продължиха да разчитат на контраатаки и през втората част. При една от тях в 58-та мин. Цеков се откъсна отляво и би по диагонала. Вратарят Михайлов протегна крайник и топката излезе в корнер. В 70-та мин. влезлият като запаса Евгени Игнатов-Бамзе стреля в напречната греда. В 73-та мин. армейците въпреки всичко стигнаха до гол. С ефектна задна ножица капитанът им Герман Петров откри мрежата зад Станев, само че попадението беше анулирано заради засада. Малко преди край Евгени Зюмбулев стреля рисково с глава до левия дирек. В последната минута пък футболистът на армейците се контузи и беше изнесен с носилката.

За "Кариана " започнаха: Станев, Цолов, Георгиев, Дичев, Ст. Георгиев, Ив. Тодоров, Д. Иванов, Николов, Г. Иванов, Ян. Иванов, Цв. Тодоров.
За ЦСКА 1948 стартираха: Михайлов, Ст. Михайлов, Петров, Зюмбулев, Гроздин, Георгиев, Гъргоров, Васев, Хаджиниколов, Гущеров, Цаковски.
Източник: bulnews.bg