Отборът на Холандия продължава с големите изненади, като надигра Франция

...

Холандия повали и Франция в Русе

Отборът на Холандия продължава с огромните изненади, като надигра Франция 3:2 (23:25, 19:25 25:21 25:23, 15:13) в четвъртия си мач от група „ В “ в Русе на Световното състезание по волейбол в България и Италия.

С това " лалетата " записаха трета победа в този поток, откакто завоюваха и против Бразилия, и изцяло завързаха възела на интригата в тази група за крайното класиране. След този триумф Холандия към този момент е на втора позиция и с 8 точки, като измести оттова Франция, която е с две победи, две загуби и 8 точки. Водач продължава да е Канада с три победи и 9 точки, Бразилия е на четвърта позиция с две победи, една загуба и 5 точки.

Най-резултатен бе Нимир Абдел-Азиз с 31 точки (1 обсада, 4 аса), Мартен Ван Гардерен приключи с 12 точки. За Франция Стефан Бойер завърши с 21 точки (4 блокади, 1 ас), звездата Ървин Нгапет осъществя 17 точки (1 блокада).

Днес Холандия играе против Египет в 17:00 ч., Бразилия среща Канада от 20:30 ч, а Франция почива.
Източник: bnr.bg