Отборът на Хетафе не дочака грешна стъпка на Валенсия и

...

Голямата мечта на Хетафе не се сбъдна

Отборът на Хетафе не дочака неверна стъпка на Валенсия и остана отвън топ 4 в Испания за сезон 2018/19. Днес “сините” направиха 2:2 с Виляреал на “Колисеум Алфонсо Перес”. Франсиско Портийо (13) и Неманя Максимович (76) се разписаха за домакините. Гостите от Валенсиана вкараха посредством Висенте Ибора (44) и Жерард Морено (87). Дори да бяха победили през днешния ден момчетата на Пепе Бордалас отново щяха да са пети. В 13-ата Хорхе Молина подаде в наказателното поле за Портийо, който преодоля защитник с първото си допиране и стреля от 10 метра в долния ляв ъгъл на вратаря - 1:0. В 22-рата топката попадна в мрежата на гостите за повторно. След ревизиране на обстановката ВАР анулира попадението поради явна засада. В 31-вата Хайме Мата не разбра по какъв начин не съумя да вкара от кристална обстановка пред съвсем празната врата на “жълтите”. В 44-ата “подводницата” изравни. Снажният Висенте Ибора се появи на втора греда и осъществя за 1:1. Тимът на Пепе Бордалас натисна след почивката. В 55-ата Мата направи нов огромен пропуск. Беше безусловно самичък и “извади късмет”, че е в засада. В 72-ата стражът на Виляреал Андрес Фернандес избави с коляно след удар с глава на Анхел Родригес. В 76-ата Анхел центрира отдясно и Неманя Максимович означи с глава за 2:1. В 87-ата Жерард Морено оформи крайния резултат след добавка, при която вратарят реагира, само че не съумя да задържи топката. Хетафе завърши най-силния сезон в историята си. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 38 кръг, събота 18 май  Хетафе 2:2краен резулат  Виляреал