Отборът на Голдън Стейт Уориърс победи Атланта Хоукс със 114:109

...

Шампионите с успех при гостуването на Атланта

Отборът на Голдън Стейт Уориърс победи Атланта Хоукс със 114:109 като посетител в мач от постоянния сезон на НБА.

Воините поведоха с две точки в края на първата част и не изпуснаха преднината си до края на дуела, макар опитите на домакините да се върнат в мача през второто полувреме. Звездата на Голдън Стейт Стеф Къри означи 28 точки за единствено 23 минути игра, а Кевин Дюрант също се регистрира с 28 точки, като добави 5 асистенции и 3 битки. Клей Томпсън добави 15 точки за триумфа. За Атланта най-резултатен бе Кент Бейзмор с 29 точки.

Оклахома Сити Тъндър записа трета поредна победа, откакто се наложи със 124:116 над Финикс Сънс като посетител. Слънцата водеха през съвсем цялата среща, само че Тъндър направиха мощна последна четвърт и съумяха да измъкнат успеха. Ръсел Уестбрук не най-резултатен за триумфа с 43 точки, 14 битки и 8 асистенции. /БГНЕС
Източник: bgnes.com