Отборът на Евертън удари с 3:0 кипърския Аполон Лимасол в

...

Евертън напусна Европа с победа, блесна младок

Отборът на Евертън удари с 3:0 кипърския Аполон Лимасол в среща от Лига Европа. Този мач де факто нямаше никакво значение за крайното класиране в групата и бе само за авторитет - Аталанта и Лион от дълго време са недостижими за " карамелите " и Аполон.

В състава на Сам Алърдайс блесна 19-годиншият нападател Адемола Луукман. Тийнейджърът мушна два гола в кипърската врата, като това стана при започване на дуела. В 21-ата минута Луукман посрещна центриране отдясно и порази задачата за 1:0.

След седем минути младият британски футболист опъна за повторно мрежата с прекрасен изстрел от към 17-18 метра. В 87-ата минута Никола Влашич оформи крайния резултат с прецизен удар - 3:0 за британския отбор.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Лига Европа 6 кръг, четвъртък 7 декември  Аполон Лимасол 0:3краен резулат  Евертън