Отборът на Детройт Пистънс изравни рекорда на Филаделфия в НБА

...

Бостън нанесе 28-ма поредна загуба на Детройт в НБА

Отборът на Детройт Пистънс изравни върха на Филаделфия в НБА за най-вече следващи загуби - 28, откакто бе надвит от Бостън Селтикс със 122:128 като посетител след продължение.

Трикратните първенци играха мощно против тим с най-хубав баланс в Лигата, като в края на втората част водеха с 21 точки, само че успеха още веднъж им се изплъзна. Домакините наваксаха пасива си в третата четвъртина (35:16), а след финалната сирена резултатът бе еднакъв и се играха спомагателни пет минути, в които Джейсън Тейтъм и компания надвиха.

Тейтъмс приключи с 31 точки, 10 асистенции, 7 битки и 5 откраднати топки, центърът Кристапс Порзингис се регистрира с 35 точки и 8 битки, а Дерик Уайт добави 23 точки. За Пистънс над всички още веднъж бе Кейд Кънингам с 31 точки, 9 асистенции и 6 битки, а Джейдън Айви вкара 22 точки.

" Изключително горделив съм с този тим и какво демонстрират те. Те чуват какво ли не за нашия тим, само че не престават да демонстрират сърце. Рано или късно това ще се отплати ", разяснява треньорът на Детройт Монти Уилямс.

Бостън Селтикс е водач на Изток с 24 победи и 6 загуби.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА), резултати:

Бостън - Детройт 128:122 след продължение
Чикаго - Индиана 104:120
Минесота - Далас 118:110
Ню Орлиънс - Юта 112:105
Денвър - Мемфис 142:105
Голдън Стейт - Маями 102:114
Портланд - Сан Антонио 105:118
ЛА Лейкърс - Шарлът 133:112