Отборът на Челси постигна втора победа във Висшата Лига през

...

Челси насъска ловуващия Тами и пръсна вълчата глутница

Отборът на Челси реализира втора победа във Висшата Лига през сезон 2019/2020, а централният нападател Тами Ейбрахам изигра следващия си блестящ мач. 21-годишният англичанин осъществя хеттрик при успеха с 5:2 при гостуването на Уулвърхемптън от 5-ия кръг. Така Ейбрахам към този момент има 7 гола от началато на акцията.

Срещата също по този начин означи дълго чаканото завръщане на терена за централния бранител на „ сините” Антонио Рюдигер. Германецът изигра цялото първо полувреме, а след това беше сменен от Курт Зума.

Лондончани предложиха сериозна борба на съперника си в първия половин час, а това, което отключи представянето им в предни позиции беше удивителното попадение на Фикайо Томори. В 31-ата минута бранителят откри с шут една отбита топка и от съвсем 28-29 метра я изпрати право под дясната сглобка зад слисания Руи Патрисио – 0:1.

Челси в цялостна степен употребява нокдауна, в който „ вълците” изпаднаха вследствие на попадението. Челси провежда страхотна офанзива в 34-ата минута, когато Уилиан се устреми отляво и с пас по земя откри Мейсън Маунт в пеналта. Младокът искрено беше фаулиран, а реферът незабавно съзря опцията за авантаж, защото кълбото се изтърколи при непокрития Ейбрахам. От към 7-8 метра той не сбърка – 0:2.

Четири минути преди края на първата част Челси дефинитивно умъртви интригата. Маркос Алонсо догони топката отляво, обърна се и центрира към близката греда, където Ейбрахам изпревари капитана на Уулвс Конър Коуди и с глава порази задачата – 0:3.

В 56-ата минута Ейбрахам приключи своя хеттрик. Нападателят овладя противоречивата топка пред очите на Коуди, който опита да спре пробива му в наказателното поле. Снажният таран сподели забележителна техника, с цел да смъкна съвсем на тревата своя противник, а по-късно с безупречен диагонален шут повиши до 4:0.

Уулвърхемптън даже в този момент не се отхвърли, до момента в който спадът в представянето на Челси беше забележим. Това докара и до два гола в мрежата на „ сините”, от което мениджърът Франк Лампард надали ще остане удовлетворен. В 69-ата минута Ромен Саис засече с глава центрирането на Моутиньо от ъглов удар, а Кепа Арисабалага също можеше да се намеси по-добре. Пет минути преди края пък новото попълнение за „ вълците” Патрик Кутроне осъществя дебютното си попадение, с цел да понижи до 2:4.

Това обаче не беше всичко в срещата, тъй като надълбоко в продължението Мейсън Маунт прибави още един мъчителен щрих към разгрома за Уулвс. Другата млада перла на лондончани оформи крайното 2:5.

Във краткотрайното класиране Челси се изкачи краткотрайно до 6-ото място с 8 точки на сметката си. Уулвъс пък след 3 ремита и 1 проваляне се смъкна до 18-ата позиция.