Отборът на Брайтън постигна убедителна победа с 3:1 у дома

...

Брайтън убедителен и с 10 души

Отборът на Брайтън реализира безапелационна победа с 3:1 вкъщи над Кристъл Палас в дуел от 15-ия кръг на Премиър лийг и се утвърди в първата половина на таблицата. " Чайките " играха съвсем цялостен мач с човек по-малко, откакто в 28-ата минута Шейн Дъфи беше изпъден. Всичко в мача се реши през първите 45 минути. В 24-ата минута Глен Мъри откри, като беше прецизен от дузпа.

След това бранителят Леон Балогун удвои преднината на своите с красиво попадение. В самия завършек на полувремето следващото попадение в мрежата на Кристъл Палас осъществя Флорин Андоне. Румънският национал впечатли с отличен рейд по крилото, който приключи с диагонален шут в далечния ъгъл на Уейн Хенеси.

До края на мача гостите съумяха да стигнат единствено до почетен гол, маркиран от дузпа и дело на Лука Миливойевич. С триумфа Брайтън към този момент е 10-и с 21 точки, до момента в който Кристъл Палас върви 15-и с 12.
СТАТИСТИКА

КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 15 кръг, вторник 4 декември  Брайтън 3:1краен резулат  Кристъл Палас