Отборът на Борусия Дортмунд допусна втора грешна стъпка в шампионатната

...

Дортмунд сам се простреля в крака срещу киселата дива

Отборът на Борусия Дортмунд позволи втора неверна стъпка в турнирната си акция 2019/2020. В 5-ия кръг на Бундеслигата „ жълто-черните” изпуснаха да победят на открито Айнтрахт Франкфурт, който се добра до 2:2 на своя „ Комерцбанк Арена”.

Доста горчиво за всички фенове на Борусия отборът разреши късни попадения и в двете полувремена. Именно тези пропуски в защита отвориха пасив от 3 точки по отношение на водача Република България Лайпциг.

Срещата потегли по отличен метод за момчетата на Люсиен Фавр. Те откриха резултата след единствено 11 минути игра. Торган Азар откри Аксел Витсел в наказателното поле с чудесно подаване отляво. От придвижване неговият белгийски съотечественик без доста напрежение прониза долния десен ъгъл – 0:1.

В 43-ата минута обаче Айнтрахт се върна в играта. Джибрил Соу асистира за Андре Силва, който означи своя дебютен гол за „ киселата дива” – 1:1.

След почивката Борусия още веднъж беше отборът, който поведе в резултата. В 66-ата минута Витсел влезе в ролята на помощник, откакто първи стигна до отбитата от вратаря топка, с цел да я сервира към Джейдън Санчо – 1:2.

В 88-ата минута Айнтрахт още веднъж се възползва от пасивната игра на Борусия в отбрана. Мартин Хинтерегер изникна отляво, с цел да насочи ниско центриране по земя във вратарското поле. Топката стигна до резервата Дайчи Камада, който на собствен ред центрира остро, а Томас Дилейни без да желае прати топката в личната си мрежа – 2:2.

Във краткотрайното класиране Дортмунд заема 3-о място с 10 точки, колкото имат още отборите на Фрайбург, Шалке, Борусия Мьонхенгладбах и Байер Леверкузен. Байерн Мюнхен е втори с 11 пункта. Айнтрахт, от своя страна, движи на 9-о място със 7 точки.