Отборът на Бетис се възползва от положителната инерция след дербито

...

Нов голов екшън в мач на Бетис, победата отново е за севилци

Отборът на Бетис се възползва от позитивната инерция след дербито със Севиля (5:3) и реализира втори следващ триумф в Ла Лига. " Зелено-белите ", въпреки и много мъчно, победиха при семейството си на Леганес с 3:2. По този метод клубът се изкачи до седмото място във краткотрайното класиране, като към този момент е на единствено две точки от зона " Европа ".

Севиля и Реал Бетис си означиха 8 гола в същински трилър!
Севиля и Бетис си означиха 8 гола в същински трилър!

Тежка загуба за домакините

Севилци изиграха положително първо полувреме и до 40-ата минута към този момент водеха с 2:0. Тон за хубавите мигове на " Бенито Виямарин " даде някогашният състезател на Барселона - Кристиан Тейо. Серхио Леон наказа груба неточност на съперников защитник и се понесе към полето на Леганес. Последва мощен негов шут, който беше отразен Кулеар, само че притичалият за добавка Тейо стори нужното.

Снимка 334289
Източник:

Преднината на Бетис бе удвоена след прословут спринт на ветерана Хоакин, който получи извеждащ пас от стража Адан и с компактен шут влуди почитателите на родния си клуб.

Отговорът на Легане обаче беше отговарящ и скромният отбор от мадридските покрайнини понижи изоставането си в 44-ата минута. Макар и късметлийски, Гумбау насочи мощна тупалка отдалеко, която сюрпризира неприятно Адан.

И освен това, четвъртфиналистът за Купата на Краля даже стигна и до непълен поврат в 71-ата. Ерасо получи остроумен пас зад защитата от Амрабат и въпреки от втория опит, преодоля стража на Бетис.

Пълен поврат, тотална доминация и 19 точки пред Реал (Мадрид) за Барселона
Пълен поврат, тотална доминация и 19 точки пред Реал (Мадрид) за Господаря на Испания

Комбинацията Суарес, Меси и Паулиньо звучи все по-познато

Правдата въпреки всичко спечелва в 83-ата минута. Домакините доближиха до трите точки след тъкмо изпълнена дузпа от Чори Кастро. Наказателният удар бе отсъден поради игра с ръка на Амрабат.

Снимка 334288
Източник:

В идващия кръг на Бетис следва привидно невъзможна задача - домакинство на Барселона. Леганес пък гостува на Алавес.

Реал (Мадрид) загуби от Виляреал вкъщи
Кошмарът за Реал (Мадрид) продължава! Виляреал занули " кралете " посред " Бернабеу "! (ВИДЕО)

" Жълтата подводница " би " кралете " с гол в края

БЕТИС - ЛЕГАНЕС 3:2

1:0 Тейо (20 " ), 2:0 Хоакин (40 " ), 2:1 Гумбау (44 " ), 2:2 Ерасо (71 " ), 3:2 Кастро-дузпа (83 " )

СТАДИОН : " Бенито Виямарин "

СЪДИЯ : Игнасио Иглесиас

БЕТИС : Адан, Амар, Дурмиси, Хоакин, Гуардадо, Хави Гарсия, Бодебуз, Руис, Леон, Тейо, Гереро (резерви: Хименес, Фирпо, Нахуел, Тоска, Нарваес, Кастро, Каараса)

ЛЕГАНЕС : Кулеар, Дос Сантос, Залдуа, Бустинза, Гарсия, Рамос, Брашанац, Ерасо, Гумбау, Амрабат, Гереро (резерви: Шампан, Перес, Нараньо, Габриел, Мантовани, Рико)