Отборът на Берое стартира с победа с 3:1 като гост

...

Берое тръгна мощно във Враца

Отборът на Берое започва с победа с 3:1 като посетител над Ботев Враца новия сезон в Първа лига, която към този момент носи името Ефбет Лига.
 Тракийска шевица ще носи шанс на играчите на Берое през новия сезон
Точни за спечелилите бяха Педро Еуженио, Рубен Бригидо и Милен Желев. За Ботев (Вр) се разписа Мирослав Будинов.

Заралии завоюваха изцяло справедливо, откакто владееха самодейността през целия дуел и сътвориха по-чистите положения.

Педро откри резултата в 12-та минута, а осем минути по-късно бе сменен наложително. В 69-та минута Бригидо осъществя страховит гол и удвои преднината на Берое.

Домакините се върнаха в мача с попадение на Будинов в 78-ата минута, само че Милен Желев реши всичко две минути преди края на мача, оформяйки крайното 1:3.

През миналата акция Берое победи този противник два пъти - с 4:0 в Стара Загора и с 1:0 във Враца.

В идващия кръг Берое приема Лудогорец на 20 юли, събота, от 21 часа. В късния мач от днешната стратегия ЦСКА приема Етър на " Българска войска ".
Източник: offnews.bg