Отборът на Белгия спечели третото място на Световното първенство по

...

Белгия спечели третото място на Световното първенство

Отборът на Белгия завоюва третото място на Световното състезание по футбол в Русия.

В Санкт Петербург „ алените дяволи “ победи с 2:0 Англия в дребния край и за първи път заслужиха бронзовите медали. Двата тима бяха дружно и в предварителната група и белгийците тогава още веднъж завоюваха, единствено че с 1:0.

Тома Мюние откри резултата още в 4-ата минута след центриране на Насер Чадли. Капитанът Еден Азар вкара втория гол в 82-ата като Кевин де Бройне го изведе самичък против вратаря Джордан Пикфорд.

За Англия най-чистото състояние се откри пред Ерик Дайър. Той излезе очи в очи с Тибо Куртоа, копна топката над него, само че Тоби Алдервейрелд почисти топката пред голлинията.

Белгия за повторно доближи до полуфинал на Световно след 1986 година, когато обаче отстъпи на Франция в мача за третото място и остана четвърти. Англичаните три пъти са в топ 4 на планетата. През 1966 година станаха международни първенци, а през 1990-а, както и в този момент заемат четвъртата позиция.
Източник: bnr.bg