Отборът на Беласица гостува на Перун в Кресна. Очакванията за

...

Бела се добра до победа в Кресна

Отборът на Беласица гостува на Перун в Кресна. Очакванията за лесна победа на база краткотрайното класиране се оказаха нереални.

Отборът на домакините, водени от новият си капитан Десислав Токов, играеха доста устойчиво и търсеха метод за завладяване на противниковата врата посредством бързи контраатаки по крилата.

Първият гол в срещата падна в 28-та минута, когато след центриране отляво в наказателното поле на Перун Димитър Стоев се извиси над всички и с глава изпрати топката неспасяемо под гредата зад Атанас Тъпигьозов за 0:1.

До края на първата част на мача опитите на петричките футболисти да отбележат нов гол се оказаха несполучливи, тъй като Даниел Марков, Петър Добринков, Десислав Токов, Борислав Бориславов и Божидар Станчев играеха устойчиво и следяха от близко дейностите на петричките нападатели.

Футболистите на Беласица изнемогваха и търсеха всевъзможен метод голът-аванс да бъде непокътнат до края и съумяха.

След тази победа тимът на Беласица към този момент е трети, само че с мач по-малко, с 33 точки, с две по-малко от тимовете на Марек и Вихрен.