Отборът на Балкан надигра Академик (Пловдив) с 80:73 точки в

...

Балкан поведе в серията срещу Академик (Пд)

Отборът на Балкан надигра Академик (Пловдив) с 80:73 точки в Ботевград и поведе с 1:0 победи в четвъртфиналната серия от Националната баскетболна лига за мъже.

Играе се до два триумфа от три вероятни мача, а идващия мач е в петък, в Пловдив.

Домакините поведоха с 23:15 след 10 минути игра и не изпуснаха водачеството до края, като надвиха и в битката под двата коша.

Баскетболистите на Академик се приближиха на 3 точки от ботевградчани при започване на втората четвърт, само че със серия от 8:0 отборът на Балкан отново повиши разликата, която стигна до 16 точки при 45:29 минута преди почивката.

В оставащото време пловдивчани осъществиха 5 безответни точки и понижиха до 34:45.

Гостите стопиха пасива си до 51:59 в третата част, само че воденият от треньора Небойша Видич удържа опитите за поврат на съперника.

Петима състезатели на Балкан осъществиха 10 и повече точки. Амад Рори приключи със 17 точки, 6 битки и 5 асистенции. Дерик Маркс се включи с 15 точки, 4 битки и 4 асистенции, а Димитър Димитров добави 13 точки, 8 битки и 3 асистенции.

За Академик Пловдив най-резултатен беше Тони Гуджино с 20 точки и 3 битки.
Източник: bnr.bg