Отборът на Астра загуби с 0:2 гостуването си на лидера

...

Астра с Пламен Илиев загуби от лидера в Румъния

Отборът на Астра загуби с 0:2 гостуването си на водача в класирането в румънската Лига 1 ЧФР Клуж. Цял мач за отбора от Гюргево записа българският вратар Пламен Илиев, който нямаше виновност за попаденията.

Домакините поведоха още в 9-ата минута на мача, когато Йоница с нещо приблизително сред подаване и удар откри Кулио във вратарското поле и той от близко означи за 1:0.

В 67-ата минута ЧФР Клуж удвои преднината си след красива композиция. Деац получи в пеналта и незабавно с пета продължи към Тучудеан, който невъзмутимо прати топката в мрежата за 2:0.

Така ЧФР Клуж остава на върха в класирането с актив от 56 точки, като дръпна с 5 на втория ФКСБ, който обаче е с мач по-малко. Астра пък резервира 4-ата си позиция с 41 точки в актива си.

Лига 1 25 кръг, събота 17 февруари  ЧФР Клуж 2:0краен резулат  Астра (Гюргево)