Отборът на Англия имаше две сериозни претенции през първото полувреме

...

Ощетиха ли съдиите Англия? Две спорни положения само за първото полувреме

Отборът на Англия имаше две съществени искания през първото полувреме в мача против Франция от четвъртфиналите на Световното състезание. В 25-ата минута Хари Кейн се устреми с топката към наказателното поле на първенците, само че сякаш беше препънат от Дайочанкуле Упамекано. Главният арбитър Уилтон Сампайо не отсъди нищо, след което англичаните го приканиха да преразгледа обстановката.

Бразилският съдия в действителност спря, с цел да чуе мнението и на сътрудниците си от ВАР, след което сподели, че играта би трябвало да продължи. Той обаче по този начин и не отиде да гледа повтаряне, а се довери на реферите в стаичката, които споделиха неговото виждане за случилото се.
20  Англия - Франция, 1/4-финал на Мондиал 2022
“Трите лъва ” недоволстват и за още едно състояние, в което отново участваше Упамекано. Секунди преди гола на Орелиан Чуамени за 1:0 имаше офанзива на Англия, при която бранителят на Байерн сякаш фаулира Букайо Сака. И тук не последва съдийски сигнал, а от започнатата акция “петлите ” стигнаха до попадение.