Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа победа в последния

...

Академик Бултекс 99 безь проблеми в последния си двубой от редовния сезон

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) записа победа в последния XXVII кръг от постоянния сезон на Националната Баскетболна Лига, откакто завоюва семейството си на Черно море Тича (Варна) със 100:79 (23:28; 34:11; 22:25; 21:15).

Венелин Христов вкара 19 точки за домакините, Питър Олисемека записа против името си следващ „ дабъл-дабъл “ – 18 точки и 10 битки, а Александър Груев и Васил Бачев прибавиха надлежно по 17 и 14 точки.

Георги Боянов изигра нов мощен дуел с екипа на „ моряците “ – 25 точки и 13 битки, а Веселин Георгиев вкара 14 точки.

Баскетболистите на Академик Бултекс 99 несъмнено не бяха доста съсредоточени при започване на дуела, като разрешиха на противника да поеме самодейността и след първите 10 минути „ моряците “ от Варна водеха с 28:23.

През втората четвърт домакините най-сетне откриха правилния темп и бързо натрупаха стабилен задатък – 57:39, като през второто полувреме момчетата на Асен Николов не разрешиха ново разпределяне и умерено дочакаха последния съдийски сигнал, който прозвуча при 100:79 в тяхна изгода.