Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) постигна нова победа в

...

Академик Бултекс 99 с очаквана, но трудна победа срещу Спартак

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) реализира нова победа в постоянния сезон на Националната Баскетболна Лига, откакто довечера се наложи при семейството си на Спартак (Плевен) със 79:68 (25:14; 15:12; 16:20; 23:22) в дуел от XVI кръг.

Васил Бачев беше най-резултатен за спечелилите – 19 точки, Дейшон Найт добави 18 точки, а Венелин Христов и Питър Олисемека завършиха с по 11 точки.

Новото попълнение на плевенчани Иван Лилов беше най-резултатен за гостите – 17 точки, Николай Маринов добави 12 точки, а Цветослав Острев се отличи с „ дабъл-дабъл “ – 10 точки и 12 битки.

Пловдивските „ студенти “ започнаха мощно дуела и след първите 10 минути разликата в интерес на домакините бе 11 точки – 25:14, като през втория интервал, без значение, че играта бе надалеч по-равностойна, пловдивчани нямаха особени проблеми да поддържат задатъка си и почивката пристигна при 40:26 в интерес на Академик Бултекс 99.

Баскетболистите на Спартак (Плевен) се разсъниха и демонстрираха качествата си едвам през третия интервал, а в основата на положителните изяви на гостите беше триото Острев-Маринов-Лилов, което спомогна разликата след 30 минути игра да бъде единствено 10 точки – 46:56, с което плевенчани резервираха възможностите си за поврат.

В началото на заключителните 10 минути домакините от Пловдив отново подвигнаха оборотите и възвърнаха удобната си преднина от 18 точки – 71:53 след забивка на Олисемека, само че по-късно пристигнаха проблемите за Академик, откакто поредно Виткович и Бачев напуснаха игра за по пет персонални нарушавания. Последваха мощни минути за плевенчани, в които Лилов, Бързаков и Тодоров върнаха Спартак в мача 66:74, само че времето не стигна за нищо повече и в последна сметка, успеха остава в Пловдив – 79:66 в интерес на Академик Бултекс 99.

Академик Бултекс 99 – Спартак (Плевен) 79:68 (25:14; 15:12; 16:20; 23:22)

Академик Бултекс 99: Христов 11, Бачев 19, Виткович 8, Вуйович 6, Найт 18 (Груев 3, Секулов 3, Николов, Олисемека 11)

Спартак: Острев 10, Лилов 17, Върбанов 4, Вутев 7, Кочев 3 (Тодоров 6, Маринов 12, Бързаков 9)

СТАТИСТИКА ОТ АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 – СПАРТАК (ПЛЕВЕН)