Освен поводите за радост с класирането на България на ЕвроБаскет

...

Поводи за радост и от Полша: Борислава Христова изпепели пореден съперник

Освен мотивите за наслада с класирането на България на ЕвроБаскет 2022, през днешния ден българският баскетбол може да се поздрави и с следващото брилянтно показване на Борислава Христова в елита на Полша. Най-добрата ни баскетболистка приключи като топреализатор при успеха на своя Гожов над Познан с 99:67 в среща от 20-ия кръг на полското състезание.

Варненката завърши срещата с впечатляващите 27 точки и 8 битки за 30 минути игра като титуляр. Крилото стреля 9/12 от зоната за две точки, 1/2 от тройката и 6/7 от наказателната линия. От нейните съотборнички Шатори Уокър-Кимбру наниза 22 точки, Меган Густафсон добави 14 точки, а Агниешка Качмарчик се разписа с 12 точки и 10 битки.

С триумфа Гожов продължава да брани четвъртата позиция в класирането с баланс от 12 победи и 5 загуби, като има мач по-малко от третия Люблин, който е с 13-5. Познан пък е на шесто място с актив от 8 триумфа и 10 провали.