Още в първите дни на 2019 година Висшата лига ни

...

Мачът на сезона в Премиър лийг: Манчестър Сити - Ливърпул

Още в първите дни на 2019 година Висшата лига ни предлага и най-големия мач за сезона - директния конфликт сред огромните кандидати за купата Манчестър Сити и Ливърпул. Дербито на " Етихад " е на живот и гибел за първенците, които изостават на седем точки зад мърсисайдци. Само при победа селекцията на Джосеп Гуардиола ще запази действителни шансове да отбрани купата си. " Червените " пък имат опция да се откъснат на 10 точки пред огромния си противник и да създадат голяма крачка към купата, която чакат към този момент 29 години.
Декември бе извънредно неуверен за Манчестър Сити, откакто " жителите " позволиха три загуби в шампионата и се озоваха даже на трета позиция във краткотрайното класиране. В неделя първенците въпреки всичко се върнаха на победния път, побеждавайки с 3:1 Саутхамптън на " Сейнт Мери ". Тимът на Гуардиола ще черпи ентусиазъм и от последния конфликт за състезание сред тези противници, който се игра на " Етихад ". Тогава Сити разгроми с 5:0 Ливърпул.

Мърсисайдци се намират в превъзходна форма. Тимът на Клоп към момента няма загуба в шампионата, а през декември записа впечатляващите осем следващи победи във всички шампионати. Последната от тях бе разгромът над Арсенал с 5:1 на " Анфийлд ". " Червените " също така се показаха много сполучливо против " жителите " в мачовете след това 0:5 на " Етихад ". Ливърпул победи три пъти " небесносините " - един път за състезание и два пъти в Шампионската лига (плюс един триумф през лятото по време на шампионата " Интернешънъл Чемпиънс Къп " ).
 Ливърпул - Манчестър Сити @@@

През октомври пък двата отбора направиха 0:0 на " Анфийлд ". Тогава противниците играха много внимателно и сякаш главната им концепция бе да избегнат провалянето. Риад Марез пропусна дузпа в 86-ата минута, което се оказа от решаващо значение за това Ливърпул да продължава и сега да няма нито една загуба в шампионата. Сега обстановката е друга, тъй като Манчестър Сити се нуждае от успеха, а мърсисайдци се усещат доста комфортно против противник, който потегля да се надиграва с тях и да ги нападна.

Кевин де Бройне и Илкай Гюндоган са под въпрос за днешния конфликт, до момента в който Фабиан Делф твърдо е навън поради наказване. Бенжамен Менди към момента е контузен. Джеймс Милнър е разполагаем на Юрген Клоп, откакто пропусна последните два мача. Джо Гомес, Жоел Матип и Алекс Окслейд-Чембърлейн не престават да лекуват контузии.
Манчестър Сити има единствено една победа в последните 11 дербита с Ливърпул, само че мърсисайдци съумяха да завоюват единствено един път в предходните си девет визити на " Етихад ". Вероятно поради това първенците са леко фаворизирани за днешния дуел.  Ливърпул - Манчестър Сити @@@
Пеп Гуардиола в никакъв случай до момента не е записвал две следващи домашен загуби за състезание. " Гражданите " не съумяха да запишат чиста мрежа в последните си 10 мача във Висшата лига, което е най-лошата серия на отбора по този индикатор от началото на 2015 година. Гуардиола има седем загуби и пет победи в 15 мача против тимове, водени от Юрген Клоп. Никой различен няма сходна статистика против испанеца.
ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Премиър лийг 21 кръг, четвъртък 3 януари  Манчестър Сити 22:00предстои  Ливърпул