Осасуна и Барселона завършиха при равенство 2:2 на „Ел Садар“

...

Гол в заключителните минути лиши Барселона от победата

Осасуна и Барселона приключиха при тъждество 2:2 на „ Ел Садар “ в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Каталунците откриха посредством Нико Гонзалес (12), само че домакините бързо изравниха с гол на Давид Гарсия (14). През второто полувреме Абдесамад Езаалзули (49) още веднъж изведе „ блаугранас “ напред, а крайният резултат бе завършен четири минути преди края от Чими Авила.

Възпитаниците на Шави откриха резултата с първото си по-сериозно състояние, когато Гави центрира към Нико Гонзалес, който от близко даде задатък на отбора си.

Но преднината им не се задържа дълго и две минути по-късно Осасуна изравни, откакто Давид Гарсия се разписа след изстрел с глава.

В началото на второто полувреме Серхио Бускетс игра с ръка в личното си наказателно поле, само че не последва дузпа, а Барселона провежда бърза контраофанзива. Усман Дембеле центрира към Абдесамад Езаалзули, който осъществя от въздух. Малко по-късно пропуски за гостите направиха Дембеле и Гави.

В 86-ата минута домакините възвърнаха равенството. Давид Гарсия центрира от ъглов удар, след което Чими Авила стреля, топката се отклони от крайници на Самуел Умтити и влетя в мрежата.

По този метод Барселона остава на осмата позиция в Ла Лига с актив от 24 точки, а Осасуна е десети с две по-малко.