Орландо Меджик надви Бостън Селтикс със 113:96 (19:30, 29:26, 29:18,

...

Орландо Меджик се справи с Бостън Селтикс за шеста поредна победа

Орландо Меджик надделя Бостън Селтикс със 113:96 (19:30, 29:26, 29:18, 36:22) в последния си мач от новосъздадения In-Season шампионат в НБА.

Тимът от Орландо реализира шеста поредна победа и трета в Група " C " на източната конференция. Меджик завървша с актив от 3 победи и 1 загуба с 22 точки позитивна разлика. Отборът към този момент води в класирането, само че ще би трябвало Бостън и Бруклин Нетс, които са с актив от 2 победи и 1 загуба, да изиграят последните мачове. Като по всичко наподобява, че точно точковата разлика ще се окаже решителна.

В днешната среща Меджик не стартира безапелационно против Бостън Селтикс, като след първата четвърт изоставаше с 11 точки. През втората съумя да понижи пасива си, само че огромната разлика пристигна във второто полувреме, когато Орландо изцяло обърна нещата и пое контрола над срещата.

Най-резултатен бе германецът Мориц Вагнер с 27 точки, като той способства за триумфа на Орландо и с 3 битки.

Звездата на днешните посетители Джейсън Тейтъм вкара 26 точки и записа 5 битки и 3 асистенции, само че даже това не бе задоволително на Селтикс за освен това.