Олимпик Марсилия завърши наравно 3:3 при гостуването си срещу новака

...

Новакът Страсбург пропусна да накаже Олимпик Марсилия

Олимпик Марсилия приключи наедно 3:3 при гостуването си против новака Страсбург в последния дуел от деветия кръг във френския шампионат.

Гостите поведоха в резултата още в петата минута, когато Димитри Пайет вкара със мощен удар след пас на Джордан Амави.

Страсбург изравни посредством Жан Аолу след тъкмо 31 минути игра. Три минути след почивката марсилци още веднъж взеха задатък след автогол на Бакари Коне, който прати топката в мрежата на домакините след центриране от фаул на Морган Сансон.

Домакините се добраха до равенството след гол на Коне с глава в 60-ата минута.

Четвърт час преди приключване на постоянното време Димитри Лиенар шутира от отдалеченост, топката се отби в Адил Рами и да трети път влезе във вратата на Олимпик.

Новакът в елита пропусна да вкара четвърти гол във вратата, защитавана от Стив Манданда. В 80-ата минута Стефан Баокен от напълно близка отдалеченост прати топката в страничната греда, а при последвалата добавка Мартен Терие стреля около вратата.

Марсилци се добраха до точката след късно попадение на Костас Митроглу в 88-ата минута. Голът падна при добавка след удар на Джордан Амави и отблъскване на топката от вратаря Бингуру Камара.

След това тъждество Страсбург остава в зоната на изпадащите в Лига 1 с актив от единствено 6 точки. Олимпик е на четвъртото място в класирането със 17 извоювани точки.
Източник: bnr.bg