Олимпик Марсилия спечели с класическото 3:0 отложеното дерби от 10-ия

...

Марсилия се разправи категорично с Лион в дербито и го остави на дъното

Олимпик Марсилия завоюва с класическото 3:0 отсроченото дерби от 10-ия кръг на френската Лига 1 против отбора на Олимпик Лион Лион.

Домакините започнаха чудесно срещата и взеха добър задатък доникъде на първата част. В 21-ата минута резултатът откри Витор Оливейра, а в 25-ата Майкъл Мурийо удвои преднината на марсилци.

През втората част възпитаниците на Дженаро Гатузо продължиха да играят доста добре и вкараха трети гол с помощта на своя топ изпълнител Пиер-Емерик Обамеянг в 55-ата минута, който оформи крайния резултат.

Така тимът на Марсилия продължи своя напредък и записа трети следващ турнирен мач без загуба във френския шампионат. Тимът заема осмата позиция с 20 точки. В същото време Лион продължава с извънредно слабото си показване и претърпя трето поредно турнирно проваляне, което ги оставя на дъното в класирането с едвам седем пункта, на пет от мястото за плейоф.