Олимпик (Марсилия) победи с минималното 1:0 Коняспор в мач от

...

Минимален успех за Олимпик над Коняспор с Мехди Бурабия

Олимпик (Марсилия) победи с минималното 1:0 Коняспор в мач от група " I " на Лига Европа. Срещата на " Велодром " мина напълно под диктовката на домакините, които пропуснаха да завоюват с по-изразителен резултат.

За носителя на Купата на Турция цялостен мач игра някогашният халф на Левски Мехди Бурабия. Французинът, който се изправи против обичания си клуб, бе измежду най-хубавите за своя отбор.

Единственото попадение в мача осъществя бранителя Адил Рами в 48-ата минута. Бранителят се разписа с глава след центриране на Димитри Пайет от корнер.

Снимка 312672
Източник:

Марсилци пропуснаха още няколко положителни благоприятни условия за гол посредством Пайет, Флориан Товен, Валер Жермен и Сакай. Гостите бяха покрай попадение в 61-ата минута. Тогава Мехди Бурабия навърза няколко играчи на Олимпик и опитва остроумен пас към Милошевич, само че босненецът не се ориентира добре и вместо да осъществя, топката му бе отнета.

В другия мач от групата Гимараеш и Залцбург приключиха 1:1.