Олимпиакос загуби като гост от ЦСКА Москва (Русия) с 61:80

...

Везенков игра 9 минути при загуба на Олимпиакос в Евролигата

Олимпиакос загуби като посетител от ЦСКА Москва (Русия) с 61:80 (19:20, 10:19, 9:17, 23:24) в среща от 12-ия кръг на постоянния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже.

Българският национал Александър Везенков се завърна в игра за гръцкия ти, откакто прекара ковид. Той се появи в игра като запаса в края на първата част и се регистрира с 2 точки и 1 битка за 9 минути на игрището.

Домакините стигнаха до триумфа след мощна втора и трета част, през които натрупава огромен задатък.
Най-резултатен за съветския отбор беше Майк Джеймс с 16 точки, 7 битки и 7 асистенции.
За Олимпиакос по 10 точки вкараха Хасан Мартин и Йоргос Притезис.

След деветата си победа в 12 мача ЦСКА Москва оглави класирането в Евролигата. Олимпиакос заема десета позиция с баланс 5-5.

В идващия си мач от шампионата Олимпиакос ще гостува на Барселона (Испания) на 8 декември.

В друга среща довечера Фенербахче (Турция) се наложи 73:65 като посетител над Зенит (Санкт Петербург), след 17 точки на Ян Весели.

В третата част при 47:32 в интерес на гостите Зенит направи серия от 18:0 и направи поврат, само че по-късно още веднъж изпусна самодейността.
За Зенит Кевин Пангос осъществя 16 точки.

Зенит има шест победи в девет мача и е на шесто място в класирането, а няколко мача на отбора бяха отсрочени поради ковид. Фенербахче е на 12-о място с баланс 5-7.