Олимпиакос победи като гост Лаврио с 81:76 (22:22, 18:22, 25:17,

...

Везенков игра 5 минути при победа на Олимпиакос

Олимпиакос победи като посетител Лаврио с 81:76 (22:22, 18:22, 25:17, 16:15) в среща от 18-ия кръг на гръцкото състезание по баскетбол за мъже и записа 12-и следващ триумф. Българският национал Александър Везенков беше титуляр за спечелилите, само че игра единствено 5:31 минути, в които осъществя една тройка. Двата тима изиграха равносилен мач. Гостите бяха по-добри в третата четвърт и съумяха да задържат задатъка си в през последните 10 минути.

Най-резултатен за Олимпиакос беше Йоргос Принтезис с 18 точки.

Олимпиакос записа 17-и триумф за сезона и е на второ място в класирането с 35 точки, на точка зад водача Панатинайкос.

Тимът има наказване от минус шест точки след прекратения мач за Купата на Гърция против Панатинайкос, само че това не е отразено към момента в уеб страницата на гръцката федерация.