Томи Пол се класира за полуфиналите на тенис турнира в

...

Томи Пол надигра Хуберт Хуркач в три сета и ще играе на полуфиналите на Мастърс турнира в Рим

Томи Пол се класира за полуфиналите на тенис шампионата в Рим от сериите Мастърс 1000 с награден фонд от съвсем 7,9 милиона евро.

Американецът надигра поляка Хуберт Хуркач със 7:5, 3:6, 6:3 за два часа и 44 минути игра.

В първите пет гейма на първия сет имаше цели три пробива, като Томи Пол излезе от тях с задатък - 3:2. Хуркач съумя да изравни при 5:5, само че незабавно по-късно загуби подаването си, а американецът завърши частта на собствен сервис.

Втората част стартира мощно за Пол, който поведе с 2:0 след пробив, само че незабавно по-късно полякът изравни, осъществя още един пробив и се наложи с 6:3, като изравни сетовете.

Третият сет стартира с 2:0 за Хуркач, само че Пол завоюва идващите три гейма, с цел да поведе. Полякът позволи още два пробива до края, а Томи Пол завоюва мача при четвъртия си мачбол в деветия гейм.

Американецът имаше по-добър % на първи сервис, направи повече печеливши удари - 28 против 25 за поляка, и имаше по-малко непредизвикани неточности - 21 против 29.

Това е втори полуфинал за Пол за сезона, който се класира в финалното каре и на шампионата в Индиън Уелс.

На полуфиналите Томи Пол ще играе с спечелилия от мача сред Стефанос Циципас от Гърция и чилиеца Николас Хари.